ZŠ Komenského vítězem i okresního kola McDonald´s cupu!!!

V poměrně pěkný pondělní den jsme vyrazili na okresní kolo, když nám organizátoři turnaje v čele s pí. Hynkovou vyšli vstříc a změnili termín tohoto kola tak, aby nekolidoval s krajským kolem ve vybíjené, kde by byla většina sestavy. Do krajského kola postupoval pouze jeden a adeptů bylo hned jedenáct.

Postupně naši chlapci porazili 14. ZŠ Kladno 3:0, 5. ZŠ Kladno také 3:0, 10. ZŠ Kladno 1:0 a 3.ZŠ Slaný taktéž 1:0. Postoupili jsme tak z prvního místa a narazili na výtečně hrající Unhošť, kterou jsme udolali jediným gólem Nejedlého.

Ve finále jsme narazili znovu na 14. ZŠ Kladno, ale tentokrát to nebylo nic jednoduchého. Hned asi ve 2. minutě klání utíkal soupeř sám na brankáře Kerpla, ten střelu sice vyrazil, ale dobíhající útočník soupeře se chystal dávat do prázdné branky. Na poslední chvíli přikvačil s ostrým zákrokem Petr Burda a zamezil tak hráči vstřelit jasný gól. Bohužel z toho byla penalta. Kerpl ji však neuvěřitelně chytil. Ve zbytku zápasu jsme byli lepším týmem a neproměnili několik šancí, obzvláště Lukeš měl na noze dvě tutovky.

Musely tak rozhodnout penalty. V nich postupně proměnili Rous a Nejedlý, zatímco druhou penaltu soupeře vytáhl výtečný Kerpl na břevno. Rozhodující poslední penaltu pak proměnil Beneš a my se mohli radovat. Celým turnajem jsme prošli bez inkasovaného gólu, všichni zaslouží ohromné uznání! Nikdy před tím žádný tým ZŠ Komenského nedosáhl v McDonald´s cupu takového úspěchu.

Můžeme se tak těšit 18.5.2017 na krajské kolo, kde se budeme dále rvát o co nejlepší výsledek.

Sestava: Samuel Nejedlý, Filip Rous, Jakub Kerpl, Karel Bletterbauer, Dominik Beneš, Martin Zázvorka, Filip Lukeš, Tomáš Kalous, Petr Burda, Matěj Šelicha