Střípky z 2.ZŠ

Střípky z 2. ZŠ Komenského náměstí

O tom, že škola není jen učení, ale i cesta k poznávání nového, by se mohli v těchto dnech přesvědčit zájemci o dění v této slánské škole, která má za sebou již 124 let úspěšné pedagogické činnosti. Kluci a děvčata se účastní zajímavých akcí, pořádaných pro ně v tělocvičně školy. Mezi ně se řadí například hudebně výchovný koncert cimbálovky ze Zlína či moderní divadlo s třemi protagonisty hrané v anglickém jazyce. Proběhlo i školní kolo recitační soutěže ,,Slánka“ (pořádá již tradičně DDM Ostrov Slaný). O postup do oblastního kola, ze kterého vítěz ve své kategorii postoupí do krajské soutěže do Kolína, budou bojovat žáci Michael Šúr, Tadeáš Oplatek, Karolína Sýkorová a Václav Starý.

V akcích školy není zapomenuto ani na prevenci kriminality dětí a mládeže. Uskutečnil se velmi zajímavý komponovaný pořad ,,Drogy, média a rocková hudba“, návštěva pražského Muzea policie s protidrogovým programem a exkurze do Protidrogového vlaku v Praze (cílem tohoto interaktivního programu je varovat děti a mládež před nebezpečím drog a dalších návykových látek).

Přesto, že tato škola není sportovně zaměřená, dosahují žáci ve sportovní činnosti velmi pozitivní výsledky. V letošním únorovém turnaji ve vybíjené (6. a 7. třída), si zaslouženě vybojovaly žákyně školy v silné konkurenci stříbrné místo. Velmi oblíbený je i lyžařský, sportovně ozdravný zájezd do Jestřábí v Krkonoších – pro velký zájem se letos pořádají dva běhy.

Škole na Komendě patří také jedno prvenství – jako jediné zařízení ve Slaném pořádá již dvanáct let dobrovolnou nesoutěžní celorepublikovou akci ,,Běh naděje“. Za tu dobu bylo zásluhou paní učitelky Hany Maškové na konto dětské Kliniky FN v Motole zasláno dobrovolnými příspěvky 60.000,- korun.

Mohlo by se vám hodit?

 

 

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.