Běh duhové naděje

Již potřinácté se letos 26. září, stal slánský lesopark Háje místem nesoutěžní sportovní akce dětí a mládeže, s názvem ,,Běh naděje“. Zásluhou žáků a pedagogů z 2. ZŠ Komenského náměstí, se tak Slaný tradičně řadí mezi více jak padesát účastnických míst letošního Běhu duhové naděje - dříve Běhu Terryho Foxe, v celé České republice. Svým rozsahem zcela mimořádná humanitární akce (založená na běhu, chůzi, jízdě na kole), zaměřená na podporu výzkumu rakoviny, je spojená s veřejnou sbírkou. Zdůrazňuje význam prevence u tohoto onemocnění, její pořádání není omezeno teritoriálně ani věkově, je organizovaná dle Principů pořádání BN. Po roce 1989 se tento běh začal konat také v České republice. Do roku 2007 probíhal pod názvem Běh Terryho Foxe, poté byl přejmenován na Běh naděje.

Ve Slaném start i cíl běhu (s trasou přibližně 2 000 metrů), byl umístěn v dobře udržovaném areálu městského letního kina. Pro zúčastněné kluky a děvčata byly po absolvování trati v areálu připraveny v režii žáků druhého stupně školy i doprovodné sportovní hry a soutěže s malou sladkou odměnou.

,, Od roku 2007 se naše škola pravidelně účastní pořádání této významné sportovně humanitární akce. Během dvanácti let jsme od registrovaných účastníků, kterých bylo na šest tisíc, získali dobrovolným finančním příspěvkem téměř 70. 000,- Kč. Letos se nám podařilo za účasti pěti stovek dětí a mládeže tuto částku navýšit o 7.250,- korun, která bude odeslána spolu s finančním příspěvkem ze všech účastnických míst naší vlasti na konto pražské Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v  Motole ,“ uvedla hlavní organizátorka z 2. ZŠ Slaný Hana Mašková. Doplnila, že poděkování za dobrý průběh akce patří za poskytnutí areálu letního kina i slánskému MěÚ.

ht

Mohlo by se vám hodit?

 

 

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.