• 01-základní slide ostatní

     

     

     

    phone receiver Kancelář školy: 312 510 051 (Po-Čt 7-15 hod Pá 7-14 hod) 

Vzkaz od školní psycholožky

„CO NÁM DĚTI NEŘEKNOU..."

1. Nekřič na mě. Tehdy se tě bojím a myslím si, že když na mě křičíš, dělám něco špatně.

2. Poslouchej mě. Když ti něco říkám, co je pro mě důležité, dívej se mi do očí. Potom cítím, že já a moje věci jsou pro tebe důležité.

3. Dovol mi vyrůstat svým vlastním tempem. Nenuť mě dělat věci, na které mám ještě čas. Pamatuj, že jsem dítě a objevuji svět nejlépe pomocí hry.

4. Miluji, když se mnou trávíš čas. Máš dobrou náladu, hraješ si se mnou, smějeme se a vytváříme krásné vzpomínky, ke kterým se rád vrátím jako dospělý.

5. Neporovnávej mě s mými sourozenci nebo vrstevníky. Tehdy se cítím hůře a já potřebuji tvou oporu.

6. Objímej mě, když jsem smutný. Dovol mi plakat neříkej mi, chlapci nepláčou, a že bych jsem měl mít dobrou náladu. Moje pocity jsou skutečné. Stejné jako tvoje.

7. Nauč mě, jak se starat o své potřeby. Spát lépe, odpočívat, zajímat se, setkávat se s přáteli. Ukaž mi, že být rodičem a trávit čas se svými dětmi může být zdrojem radosti. Opravdu nechci vidět, jak se pro mě trápíš, obětuješ a potom si nervózní a frustrovaný. Bojím se, že je to kvůli mně.

8. Zůstaň se mnou, když se bojím. Nedělej si srandu z mých dětských obav. Řekni mi, že jsi se taky bál tmy a dovol mi mít baterku pod polštářem.

9. Miluj mě, protože jsem. Ne proto, že běžím rychle, recituji básně a jsem slušný. Miluj mě, i když dělám chyby a potřebuji tvoji podporu. Musím si být jistý, že mě miluješ, i když něco pokazím.

10. Ukazuj lásku své partnerce/partnerovi. Od vás se učím řešit konflikty, řešit těžké situace a pochopím, co je pravá láska.

11. Pamatuj, že s největší pravděpodobností převezmu tvoje názory o mě, jiných lidí a životě. Udělej si čas na přemýšlení o tom, jestli jsou tvé názory pravdivé a jestli mi pomůžou. Když si myslíš, že lidi jsou zlí a využívají jiné, bude to pro mě těžší a budu v životě nedůvěřivý.

12. Vím, že mě miluješ a děláš pro mě maximum. Ukaž mi, že zlé dny a drobné pády jsou součástí života. Ukaž mi řešení a i to, jak se odpouští. Díky tomu se naučím, jak reagovat.

13. Usmívej se na mě. Tvůj upřímný úsměv mě upokojuje. Cítím se tehdy bezpečně a milovaně .... "Tvoje dítě"♡

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Kam pokračovat?

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.