Kampaň ZOOM

V týdnu od 11. do 15. září 2017 se děti z prvního stupně zúčastnily kampaně ZOOM -  Děti v pohybu, jejímž cílem byla motivace k častějšímu využívání takových druhů dopravy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Každý den se sčítaly sebrané zelené stopy, které značily, kolik dětí ten den přišlo do školy pěšky. Každá třída si zvolila vlastní podobu těchto stop, některé lepily na velký papír vystříhané nožičky, jiné třeba tiskaly razítka, pod která se děti daný den podepsaly. Kromě toho byly pro žáky připraveny různé pracovní listy, nad kterými děti se zájmem diskutovaly mezi sebou i s paní učitelkou. Nejvíce se dětem líbilo zadání, ve kterém měly vyzpovídat své rodiče a prarodiče, jak oni chodili či jezdili do školy, když byli malí, zaujala je taktéž beseda s městskou policií a týden aktivit byl zakončen výtvarným ztvárněním společné třídní stopy, na které děti napsaly vlastní nápady na zlepšení dopravních situací v našem městě.

Do projektu se naše škola zapojila s těmito výsledky:

Celkový počet zapojených žáků: 331

Počet nasbíraných zelených stop:1386

Každý žák dostal zelenou stopu za cestu do školy nebo ze školy pěšky.

Nápady dětí na zlepšení situace v dopravě ve Slaném

Děti se shodly, že je potřeba vytvořit více přechodů pro chodce a doplnit je semafory. Dalším přáním bylo provést opravy chodníků a umístit po městě měřiče rychlosti, zpomalovací pruhy a vodorovné dopravní značení „Pozor děti“. V neposlední řadě by děti ve městě uvítaly cyklostezky.