Prevence Šikana

Ve dnech 17. a  31.10 2017 proběhlo na naší škole pro 3., 4. a 5. ročníky  divadelní představení

„Šikana“ v rámci prevence.

V podání Spolku 2012 , jehož členky jsou herečky Monika Šabartová, Dana Poláková a Lucie Roznětínská, žáci zhlédli 3 scénky, ve kterých se objevily prvky šikany.

Po každé sehrané scénce proběhlo vždy vysvětlení. Žáci byli  zapojeni do děje ,reagovali a dokonce měli možnost sami si vyzkoušet některé situace, které se šikany přímo týkaly.

Rovněž skutečný příběh chlapce, který se stal obětí šikany, o kterém jedna z hereček četla, na děti velmi zapůsobil.

Na závěr se děti dozvěděly jak mohou šikanu řešit a na koho se obrátit. Tuto akci hodnotíme kladně.