• 01-základní slide ostatní

     

     

     

    phone receiver Kancelář školy: 312 510 051 (Po a St 7-16 hod, Út, Čt, Pá 7-14 h) 

Běh Naděje 5.10.

HISTORIE  BĚHU  NADĚJE VE SLANÉM

Naše škola se v roce 2007 rozhodla pravidelně pořádat významnou sportovně humanitární akci - Běh Terryho Foxe.

Česko vždy patřilo v celosvětovém měřítku mezi nejpilnější pořadatele tohoto běhu, který vznikl v Kanadě. Běh Terryho Foxe je ušlechtilá sportovní událost, pořádaná na počest kanadského atleta Terryho Foxe, který onemocněl rakovinou  a byla mu amputována jedna noha. S umělou nohou se v roce 1980 odvážně vydal na takzvaný Maratón naděje a za 143 dnů uběhl neuvěřitelných 5 382 km napříč Kanadou. Původně chtěl přeběhnout celou Kanadu a při tom vybrat peníze na výzkum léčby rakoviny, ale nedoběhl. Nemoc byla bohužel silnější než jeho vůle. Krátce po Foxově smrti uspořádal  kanadský podnikatel Isadore Sharp, jehož čtvrtý syn také zemřel na rakovinu, první ročník Běhu Terryho Foxe a celý výtěžek věnoval na výzkum boje proti této zákeřné chorobě. Po roce 1989 se BTF  začal konat také v České republice, která záhy patřila k jeho nejpilnějším  protagonistům v celosvětovém měřítku. V roce 2002 se tato událost konala již v 53 zemích světa !

 Poněkud svérázný postoj Nadace Terryho Foxe v Torontu sice před několika lety definitivně odradil organizátory v mnoha zemích, nicméně v tuzemsku ušlechtilá myšlenka žije dál. Dostala ovšem jiný název: Běh naděje.Snaha propagovat pohyb v očích široké veřejnosti je ale při této akci stále aktuální. A nejen to - po vzoru Běhu Terryho Foxe také pomáhá formou dobrovolného startovného získávat prostředky na výzkum rakoviny.

 V letošním roce naše škola  pořádá již 11. ročník tohoto běhu. Akce probíhá  v lesoparku Háje. Běh je nesoutěžní a jeho trasa je dlouhá přibližně 2 000 metrů. Start i cíl je umístěn  v areálu letního kina. Velmi důležitý úkol mají letos žáci 5.C a 9.B - kontrolovat vyznačenou trasu běhu a být nápomocni zejména mladším účastníkům, aby nebyli dezorientováni a na trati někde nezabloudili. Pro jistotu zdůrazňuji, že se akce uskuteční i za nepříznivého počasí.

Během deseti let, co tuto akci pořádáme, se nám podařilo od registrovaných účastníků, kterých bylo přes čtyři a půl tisíce, vybrat více než 50 000,- Kč.

A co říci závěrem? Srdečně Vás tímto všechny ve čtvrtek zvu a těším se na  letošní 11. ročník. Svou účastí a dobrovolným finančním příspěvkem do sbírky uděláte něco pro své zdraví a zároveň podpoříte „dobrou věc“!

Věřím, že se nám i letos podaří získat co nejvyšší finanční částku a překonat tak loňský rekord, kdy jsme vybrali bez pár korun téměř 10 000 Kč. V tomto směru si myslím, že podle statistických údajů patří naše škola ve srovnání s ostatními školami naší velikosti k těm nejlepším v celé republice. Bylo by to krásné završení snahy finančně přispět na boj s rakovinou a vědět, že jsme se na tom všichni podíleli.

Přeji hezký den a ve čtvrtek se uvidíme.

Vážené kolegyně, kolegové a milé děti – věřím nám – rekord určitě padne!!!!!!

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Kam pokračovat?

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.