• 01-základní slide ostatní

     

     

     

    phone receiver Kancelář školy: 312 510 051 (Po a St 7-16 hod, Út, Čt, Pá 7-14 h) 

Běh Naděje

Žáci z Komendy pomáhají nemocným dětem

Ve čtvrtek 13. září se slánský lesopark Háje stal již podvanácté místem dobrovolné nesoutěžní sportovní akce s názvem ,,Běh naděje“ , kterou pořádá ve Slaném již tradičně 2. ZŠ Komenského náměstí. Start a cíl běhu, jehož trasa je dlouhá přibližně 2 000 metrů, byl umístěn v dobře udržovaném areálu letního kina. Pro malé účastníky byly také připraveny doprovodné sportovní hry a soutěže. Letošního sportování pro dobrou věc, se zúčastnili všichni žáci této školy se svými pedagogy a akci přišli také podpořit kluci a děvčata z 1. ZŠ Háje a slánského gymnázia V. B. Třebízského.

,,Naše škola se již v roce 2007 rozhodla pravidelně účastnit pořádání významné sportovně humanitární akce - Běh Terryho Foxe. Tento mladý kanadský sportovec, který v 18 letech onemocněl rakovinou a byla mu amputována noha, chtěl i s tímto handicapem přeběhnout celou Kanadu a finanční výtěžek věnovat na výzkum léčby rakoviny. Bohužel, nemoc byla silnější než jeho vůle. Během jedenácti let, co tuto akci pořádáme, jsme od registrovaných účastníků, kterých bylo na pět tisíc, získali dobrovolným finančním příspěvkem téměř

60.000 korun. Letos se nám podařilo za účasti osmi stovek dětí a mládeže tuto částku navýšit o 10. 672 korun, které budou odeslány spolu s finančním příspěvkem z jednapadesáti účastnických míst naší vlasti na konto pražské Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v Motole ,“ uvedla hlavní organizátorka ze 2. ZŠ Komenského, paní učitelka Hana Mašková.

Tichá Hana

Foto ht – Běh naděje pořádaný 2. ZŠ Slaný ( 13. 9. 2018)

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Kam pokračovat?

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.