• 01-základní slide ostatní

     

     

     

    phone receiver Kancelář školy: 312 510 051 (Po a St 7-16 hod, Út, Čt, Pá 7-14 h) 

Studenti tvoří město


Vybraní žáci z 8.orčníků se zúčastnilo projektu Studenti tvoří město.
Na naši školu přišli dva lektoři, kteří pracovali po celou dobu se žáky. Během společných aktivit se o sobě všichni navzájem dozvěděli nové informace a následně se rozdělili do skupin. Poté si ujasnili potřebné pojmy. Následoval participativní rozpočet. Žáci měli za úkol vypracovat seznam věcí, které se jim ve Slaném líbí a které se jim naopak nelíbí.
Každá skupina se pak zamyslela nad projektem, který by byl možný realizovat právě pomocí participativním rozpočtem. Připravili si podklady a vyplnili tiskopisy. Vše tak, jak to může udělat každý občan Slaného, který by měl zájem něco ve Slaném změnit.
Žáci naší školy nakonec vymysleli tyto projekty:
1. Úprava zázemí atletického stadionu
2. Obnova asfaltových hřišť na basketbal
3. Výměna laviček na ploché dráze
4. Nové odpadkové koše na třídění odpadu na „Londě“
5. Úprava hřiště „Žluťák“
Podaří se nějaký nápad prosadit?

Krátce o škole

Škola v centru Slaného... Adresa: Komenského náměstí 618, Slaný. Tel.: 602 141 690
E-mail: skola@2zsslany.cz 

Kam pokračovat?

Sledujte nás

facebookJsme na facebooku

Odběr novinek

Hlídejte si školní akce, nové fotky díky našemu novému newsletteru.